to top

Farebné tartaletky

3

Ahojte :) Tak ako si užívate sviatky ? Už máte napečené ? Ja sa dnes ešte na niečo chystám, tak uvidím ako sa mi to podarí :) Včera som robila tieto rýchle farebné tartaletky, pretože kedy inokedy si užiť farby pri pečení ak nie na Veľkú noc. Nad receptom som dlho nerozmýšľala, vedela som že chcem na veľkonočnom stole niečo malé, zlaté a farebné :) Tak som sa rozhodla že spravím tieto jednoduché tartaletky so šľahačkou :) Takže ak rozmýšľate čo na rýchlo upiecť, môžete skúsiť tieto mini koláčiky :) 

Potrebujeme : 

300 g hladkej múky

100 g práškového cukru

2 žĺtky

150 g mäkkého masla

Na krém : 

1 šľahačkovú smotanu

2 lyžice práškového cukru 

Na ozdobu : 

Dr.Oetker neónové tubičky

Dr.Oetker mini konfety 

1

2

3

4

5

Postup je veľmi jednoduchý. Zmiešame si všetky suroviny na hladké cesto, ktoré necháme odležať v chladničke aspoň 15 minút. Potom ho vyvaľkáme na hrúbku cca 0,5 cm a vykrojíme si pomocou pohára kruhy, ktorými naplníme formičky na tartaletky (ak nemáme, použijeme košíčky na muffiny). Pečieme ich 20 minút pri 180 °C. Po upečení ich necháme vychladnúť a vyklopíme ich z formičiek. Potom si vyšľaháme šľahačku spolu s práškovým cukrom, naplníme ňou košíčky a ozdobíme krásnymi neonovými tubičkami. Ja som ich ešte posypala ozdôbkami nech sú ešte viac farebné a lákave :) Tak dobrú chuť ! :) 

Viki K.

  • Lily of the valley

    Akurát som si vo štvrtok kúpila formičky na tartaletky!:D Predtým som ich robila v muffinovej forme a ich vzhľad nebol preto veľmi prívetivý, dlho som potom zháňala formičky, no až vo štvrtok som na ne natrafila, tak sa tiež chystám napiecť, možno vyskúšam práve tvoj recept:)

    LILY OF THE VALLEY

    apr 15, 2017 at 15:37 Odpovedať

Leave a Comment