to top

Food trip #1

Untitled-1

Prajem vám krásny piatok :) Minule som sám na blogu robila dotazník ohľadom „food“ recenzií :) Vaša reakcia bola poväčšine pozitívna, písali ste mi že budete radi za takéto články, tipy, skúsenosti a ja z toho veľmi teším, pretože som vám ich chcela už dlhšie začať písať :) V prvom rade chcem aby ste vedeli, že to nie sú žiadne platené recenzie, spolupráce ani nič podobné. Ide čisto o moje tipy kam vyraziť za dobrým jedlom či kávou a budem k vám stopercentne úprimná. Čiže pekne na rovinu :) Samozrejme vyberám si len podniky kam chodím rada a kam vám odporúčam ísť (nešla by som niekde kde sa mi nepáči). No aj tak sa nájdu chybičky, takže aj o tých vám určite dám vedieť :)  

Prostredie

Naša dnešná prvá návšteva respektíve voľba bol Hotel Vinnay na vinianskom jazere. Sem chodíme s drahým veľmi radi a veľmi často, hlavne kvôli krásnemu exteriéru. Je tam veľmi pekná, svetlá terasa, ktorá je vyhrievaná, takže pokojne tam môžete byť aj počas chladnejších dní a výhľad na jazero a okolitú prírodu stojí fakt zato. Je to tam také upokojujúce a vždy si tam príjemne oddýchnem.  Taktiež je to skvelé miesto na rodinnú oslavu či menšiu svadbu :) Celkovo sa tam cítim veľmi dobre :) Vonku nájdete krásne upravené okolie, malý bazén kde sa môžete v letných dňoch schladiť, lavičky s výhľadom na jazero a tiež aj veľmi pekné mólo na ktorom sme už pár krát fotili nejaké outfity, napríklad tu alebo tu :) 

Jedlo 

Čo sa týka jedla, myslím si že z toho čo naše mesto a okolie ponúka je to jedna z najlepších reštaurácií. Na výber máte buď niečo z „a la carte“ alebo zo sezónnej ponuky, ktorá sa priebežne obmieňa.  Mala som možnosť skúsiť aj prvú aj druhú voľbu. Čo sa týka jedál z normálnej ponuky, prídu mi viac prepracované a viac tip top :) Jedlá zo sezónnej ponuky sú však tiež super, dávnejšie som si dala rissoto s údenou treskou a bolo vážne skvelé. Vlastne čo sa týka rýb, tak tie tam robia vždy super. Dnes som si pre zmenu zvolila tortillu s kuracím mäsom, takže to nie je až taká pastva pre oči. S jedlom som však bola spokojná :) Drahý mal takú klasiku, mäsko a zemiaky, takže to som ani nefotila :) Obom nám chutilo, takže dnešnú návštevu chválim :) 

Obsluha

S obsluhou som nikdy nemala problém, vždy boli milí a ústretoví. Avšak úsmev naviac či prianie pekného dňa na záver nikdy nie je na škodu :) 

Chybičky 

Všade sa nájde nejaký priestor na zlepšenie a čo sa týka tejto reštaurácie, aj keď patrí medzi moje obľúbené, myslím že majú nejaké medzierky v príprave dezertov, ktoré sú síce nápadité ale nikdy som nebola nejak zvlášť okúzlená. Na sladké si potrpím, takže by som ocenila lepšie pripravené dezerty, určite aj viac „homemade“ koláčiky, alebo pestrejší výber dezertov. Taktiež mi chýbali špáratka na stole po ktoré sa mi fakt nechce odbehovať počas obeda. A potom taká naša slovenská klasika s čím sa stretávam často, že vám na stole chýbajú nejaké dochucovadlá ako napr. olivový olej, balzamik a podobne :) K dispozícií to tam majú, no ako vravím ja myslím že tieto vecičky by mali byť na stole a nie niekde mimo, aby som nemusela sto krát otravovať obsluhu. 

1

2

3

4

5

7

6

Tak aby som to nejako zhrnula, ak sa chcete dobre najesť v okolí Michaloviec, určite vám odporúčam navštíviť tento hotel. Poprípade ak čakáte návštevu a chcete ju vziať na nejaké super miesto a vychutnať si kávičku s krásnym výhľadom :) Určite by som vám odporúčila ochutnať nejakú dobru rybu či mäsko a taktiež skvelú kávu :) Ako som spomínala vyššie chodím sem veľmi rada, takže možno vám odtiaľ ešte niekedy nejaký článok prinesiem :)

HODNOTENIE : ★★★★☆ (jedna dole za dezert, ktorý bol síce fajn, ale ovocie a zmrzlina nie je nič čo by ma nejak špeciálne dostalo.) 

Zatiaľ sa majte a určite mi dajte vedieť či je ešte niečo čo by som mala do týchto recenzií zahrnúť :) 

Viki K.

Leave a Comment