to top

Keksíky pre psíky :)

uuu

Určite to poznáte, varíte, pečiete, raňajkujete, obedujete a vaši domáci maznáčikovia sa mocú popod nohy a hádžu na vás smutné pohľady v štýle „som taký hladný, prosím daj aj mne“ :) No ale nejde ani o to, že by sme sa s nimi nechceli podeliť, ale skôr o to, že väčšinu toho čo jeme my oni nemôžu a môže im to spôsobiť rôzne ťažkosti. Práve preto som sa rozhodla, že nášmu malému lakomcovi pripravím niečo špeci, nech sa aj on trošku poteší :) Tak som sa pozerala po nete a hľadala inšpiráciu a natrafila som na tento skvelý recept na Sashe. Rozhodla som sa, že nebudem špekulovať a skúsim ho :) Trošku som ho upravila a skvelé psie keksíky boli na svete :) Náš malý macko sa potešil a pochutnal si so svojimi kamošmi :) 
1

2a

3

4

5

6

Na prípravu potrebujeme : 

150 g uvarenej nastrúhanej mrkvy 

70 g jemných ovsených vločiek

200 g celozrnej múky 

1 vajce

50 g tuniaka z konzervy

4 lyžice oleja 

Z cesta si vypracujeme hladké cesto, z ktorého si vykrojíme kostičky, alebo čokoľvek iné :) Keksíky som piekla na 180 stupňov asi 20 minút. Po upečení treba nechať keksíky poriadne vychladnúť a nechať na plechu chvíľku vysušiť. Z dávky mi vyšli 2 plechy keksíkov :) Vydržali nám niekoľko dní, keďže Billy sa do nich s radosťou pustil :) Tak čo skúsite tento netradičný recept pre domácich miláčikov ? :) 

PS : Budem vám naozaj veľmi vďačná keď si nájdete chvíľku čas a podporíte ma svojím hlasom v tohtoročnom Blogerovi roka :) Ďakujem vám krásne, hlasovať môžete tu :) 

 

 

Viki K.

 • Vladies

  Výborne! Tento recept sa mi veľmi páči! Nielenže je netradičný, ale zároveň ho aj rýchlo upečiem a navyše je pre domácich miláčikov :). Len by som sa chcela spýtať, či to môžu papať aj mačičky :).

  Vladies

  apr 21, 2017 at 7:39 Odpovedať
 • Lucy Lumtzerova

  Jeeej ake mile, ze si sispomenula aj na domacich milacikov. Palec hore My mame macicku, tak neviem neviem, ci by toto zabralo.

  apr 21, 2017 at 20:12 Odpovedať

Leave a Comment