to top

Ako na šťastný vzťah ? ♥

uv

Keďže tu dnes máme ten Valentín, chcem vám napísať niečo o vzťahoch. O tomto dni zaľúbených vám tu nebudem písať omáčky. Či už ho oslavujete alebo nie, je to koniec koncov jedno, keďže tomuto sviatku ide hlavne o biznis. Ja si myslím, že ak sú ľudia šťastní takéto zamilované dni majú častejšie ako len raz do roka. Osobne nič proti Valentínu nemám, je to milý zvyk :) No ale nie o tom som chcela. Mám pre vás pár bodov, ktoré by mohli byť návod nato, ako byť vo vzťahu šťastný. Sú to moje osobné skúsenosti, takže chápem ak nebudete všetci súhlasiť, niekto môže mať iný názor na vec :) Takže čo robiť pre harmonický vzťah ? 

 • V prvom rade buďte úprimní k sebe, aj k svojmu partnerovi. Ak s ním máte žiť, musí poznať aj tie najtemnejšie stránky vašej povahy. Pravda vždy vyjde najavo, takže nemá zmysel niečo vo vzťahu zatajovať 
 • Nájdite si spoločné koníčky (ja mám to šťastie, že takmer všetko máme spoločné), ak sa vaše hobby líšia naplánujte si aspoň jednu spoločnú aktivitu týždenne napríklad ísť si zaplávať či zacvičiť.
 • Rande nemusí byť len to prvé. Hocikedy si zájdite na kávu, na raňajky či na večeru, bez ohľadu nato či má niekto sviatok alebo je vaše výročie. Zájdite do kina či do divadla. Znie to ako klišé, ale verte, že takto strávený spoločný čas váš vzťah posilní.
 • Každý majte aj čas na seba. Princíp je jednoduchý. On zájde s chalanmi na pivo, ja zájdem s babami na nákupy. Žiadne výčitky, kde si bol, s kým si bol, kedy prídeš.
 • Navštevujte svoju rodinu, raz jeho, raz tú vašu. Zájdite na rodinný obed či malý výlet. Dobré vzťahy s rodinou sú dôležité od začiatku. 
 • Povedzte mu, ak vám niečo prekáža. Napríklad „zasa chrápeš“. Inak o svojich nedostatkoch nebude vedieť a tým pádom ich nemôže odstrániť. Platí to aj opačne.
 • Cestujte spolu. Čo k tomu, aspoň raz za čas niekam vypadnite, zmeňte prostredie, ľudí, stereotyp, ak nie ste cestovateľský tip postačí aj wellness víkend či prechádzka lesom. 
 • Prekvapenia. Napríklad kvety od neho, či sladké prekvapenie od nej. Stačí maličkosť, ktorá vždy poteší. 
 • Kompromisy. Nemusíte mať vždy pravdu. Vedie to k zbytočným hádkam. Niekedy mu proste kývnite hlavou že má pravdu :) 
 • Rozprávajte sa. Opýtajte sa ho aký mal deň, čo bolo na ňom dobré a čo zlé. Čo bude robiť zajtra, čo ho trápi či teší. Stále keď je možnosť rozprávajte sa o svojich pocitoch, snoch, túžbach. 

Myslím že toto sú základné body ako to bude vo vzťahu fungovať :) U nás je to už takmer 7 rokov. Krásnych rokov :) Tak majte krásneho Valentína :) Pridali by ste ešte nejaký bod do môjho zoznamu ? :) 

Viki K.

 • Lily

  S každým jedným bodom úplne súhlasím, myslím, že si tu spomenula všetko podstatné a nič iné by som ani nedodala. Krásny článok :)

  feb 14, 2017 at 22:52 Odpovedať

Leave a Comment