to top

Thank you !

Untitled-1

Ahojte :) Dnes mám pre vás špeciálny článok. Január je mesiac, kedy blog oslavuje svoje narodeniny. Tento rok sú to jeho druhé :) Začalo to v roku 2015 kedy som dostala prvý impulz k tomu, aby som  blog založila. Odjakživa som milovala módu, fotenie, rôzne tvorivé práce či pečenie. Nikdy pred tým ma nenapadlo, že by som mohla mať akýsi svoj denník, kde by som to všetko mohla zdieľať s ostatnými. Pred tým som ani nesledovala iné blogy a akosi to celé bolo mimo mňa. Neviem kde som žila, keďže vtedy už v zahraničí i u nás bolo blogov neúrekom. Začala som sledovať najmä francúzske blogerky a povedala som si, že i ja chcem mať také krásne miesto, kde môžem postovať čo ma baví. 

A tak vznikol, spočiatku plný nekvalitných fotiek, plný šialených outfitov, plný stresu z toho ako to príjme okolie. Veľmi dlho trvalo, kým som sa dopracovala k dizajnu aký som chcela, kým fotky začali vyzerať tak, ako som si predstavovala a kým som našla ten správny smer. Blog ma naučil veľmi veľa a priniesol mi do života mnoho skvelých ľudí a zážitkov. 

Ďakujem : 

 • vám čitateľom, ktorý sa sem pravidelne vraciate a aj tým ktorý ste noví a prejavujete mi podporu či spätnú väzbu, pretože bez toho by to nešlo
 • všetkým skvelým ľuďom a firmám s ktorými som mohla spolupracovať a ktorí mi pomáhajú v tom, aby mal blog kvalitný obsah
 • môjmu drahému, ktorý je polovicou toho všetkého, bez neho by na blogu nebol ani jeden outfitový post 
 • ostatným skvelým blogerkám, ktoré ma inšpirujú a podelia sa o svoj názor v komentároch 
 • tým, ktorý ma kritizujú či nenávidia, pretože aj to ma posúva vpred a učí ma to trpezlivosti a rešpektovania iných 

IMG_9984

Dnes je už blogov naozaj veľa a ja vám všetkým držím palce. Hlavne tým, ktorí to robíte bez vypočítavosti a bez predstavy „dostávať veci zadarmo“. Držím palce hlavne tým z vás, ktorý to robíte naozaj od srdca a s láskou, ktorí ste sami sebou a prirodzení, tým ktorí sa nesnažíte kopírovať iné blogy, ale snažíte sa vytvárať svoj vlastný obsah, pretože o tom by to podľa mňa malo celé byť. Raz som sa stretla s otázkou „Máš nejaké spolupráce?“. Vravím „áno, ale nerobím to preto„. Odpoveď bola „A prečo teda?“. Nuž každý nech si odpovie sám. Ja sa snažím aby bol blog naozaj môj obraz, aby nebol umelý, aby nebol chodiacou reklamou (samozrejme že vám tu prezentujem produkty a značky, ale vždy sa snažím aby to bolo prirodzené a aby to nebola skrytá reklama). Nikdy by som nešla sama proti sebe a ak spolupráce, tak také, ktoré zapadajú do celkového konceptu blogu a nie sú mimo tém o ktorých píšem. Nie je nič zlé na tom, ak s niekým spolupracujete a dáte to čitateľom vedieť. Nemáte sa čo hanbiť a už vôbec nie to nejako maskovať. 

Blogovanie samo o sebe je veľmi náročné. Sú to hodiny práce s fotením, s upravovaním, s písaním a postovaním. Nie je to len o tom, že sa niekde postavím a odfotím sa. Človek musí byť trpezlivý a musí byť cieľavedomý, pretože ak chce blog niekde posunúť, musí na tom makať . Od kedy mám blog naučila som sa používať množstvo programov či už photoshop alebo lightroom, zistila som že moja vášeň pre fotenie by mohla byť tým, čo chcem robiť celý život. Naučila som sa komunikovať s ľuďmi a vychádzať im v ústrety, ale taktiež vedieť povedať nie a určiť si svoje priority. Mohla by som vám tu o tom  písať hodiny, ale už aj tak som vás unavila dlhým textom :) Určite sa ešte niekedy k tejto téme vrátim, ale hlavne vám chcem ešte raz všetkým veľmi pekne poďakovať a pevne verím, že tu spolu budeme ešte veľmi dlho :) 

IMG_9989

PS: A keďže spätná väzba určuje smer, budem vďačná ak mi dáte vedieť čo máte na blogu najradšej, alebo čo naopak nie a čo by ste radi videli do budúcna :) 

Viki K.

 • Daniela

  Krásny článok! Tvoj blog som objavila nedávno, ale na prvý pohľad som si ho zamilovala :) Prajem ešte veľa blogových rokov.

  Flung out of space

  jan 22, 2017 at 10:29 Odpovedať
 • lechiquediplomatique

  Veľmi pekne zhrnuté. Ja som sa k blogovaniu dostala pred pár mesiacmi, po dlhých rokoch váhania. Ale už teraz cítim, že blog sa stal mojou súčasťou. Tebe prajem nech si aj naďalej taká kreatívna a inšpiratívna, pretože aj keď som tvoj blog objavila len nedávno, už sa k nemu rada vraciam :)

  jan 22, 2017 at 13:13 Odpovedať
 • Meet My Lovely World

  Krásný článek Viki! Jak jistě víš, sleduji Tě moc ráda. Baví mě tvoje fotky, tvé outfity, tvůj styl! Přeji Ti jen to nejlepší! Buď taková, jaká jsi! ♥
  Meet My Lovely World

  jan 22, 2017 at 18:41 Odpovedať
 • Evelin

  Veľmi pekný článok a od srdca napísaný….môj blog bude mať 2 ročné výročie vo februári a v tvojom článku som sa našla…mala som pocit ako by si mi čítala z duše…preto prajem veľa trpezlivosti, úspechov a nápadov a nech sa darí…u mňa je určite top pekné fotky a tvoje outfitove posty ;)

  jan 22, 2017 at 19:39 Odpovedať
 • Vierka

  Krásny článok, veľmi úprimné slová, s ktorými súhlasím a stotožňujem sa…ja som v blogovaní len začiatočníkom, ale robím to, lebo ma to baví a napĺňa
  Ďakujem za inšpirácie a prajem veľa nápadov k ďalšej tvorbe

  feb 25, 2017 at 22:37 Odpovedať

Leave a Comment